Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.III.2015 r.

 

 

 

W dniu dzisiejszym modlimy się za Misjonarzy Męczenników, nasza diecezja ma 4 takich Męczenników, spośród których franciszkanin o. Zbigniew Strzałkowski pochodzący z Zawady koło Tarnowa, decyzją ojca Świętego będzie beatyfikowany w Peru 5 grudnia tego roku.

 

Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Proboszczu, który w tych dniach głosi rekolekcje wielkopostne, prosimy róże różańcowe, aby poprzez swoją modlitwę włączyły się w przeżywanie tych rekolekcji.

 

Dzisiaj, o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. O  16.00 Gorzkie Żale a po nich Msza św. Ofiary złożone podczas gorzkich żali przeznaczone zostaną na cele misyjne. Bóg zapłać

 

W Piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00 i 17.00.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w ramach przygotowania do Triduum w piątek po drodze krzyżowej dla dzieci, po Mszy Św. spotkanie KSM.

 

Spowiedź święta z racji I piątku będzie w środę od godz. 16.00, oraz podczas dróg krzyżowych.

 

Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.30, Msza św. w kaplicy o godz. 12.00 w sanktuarium Msza św. o godz. 7.00 i po drodze krzyżowej o 17.00.

 

          W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, prosimy róże różańcowe
o prowadzenie modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 8.00 różę pani Grażyny Bugajskiej, przed sumą różę pani Krystyny Zaleśnej, podczas godziny miłosierdzia o 15 00 różę pana Mariana Kwapniewskiego. 

 

O przewodniczenie liturgii słowa prosimy grupy liturgiczne o godz. 8.00 Magdaleny Pochroń o godz. 11.00 grupę pana Tadeusza Cieśli, po Gorzkich Żalach grupę pani Małgorzaty Garncarz.

 

Dziękujemy za gorliwe sprzątanie sanktuarium i kaplicy w minionym tygodniu oraz ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu troskę o kaplicę i sanktuarium powierzamy następującym rodzinom:

 

Puchała Andrzej

WAŁ

144

Zachara Józef

WAŁ

36

Kulpa Małgorzata

WAŁ

128

Kurtyka Tadeusz

ŚMIETANA

184

Curyło Maria

ŚMIETANA

82

Kot  Dariusz

ŚMIETANA

47

Kurtyka Maria

ŚMIETANA

120

Drygaś Marian

ŚMIETANA

56

 

 

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły m.in. o tym, dlaczego chrześcijanie są torturowani, bici do krwi, mordowani, a świat milczy, oraz o „duszpasterskich” propozycjach dotyczących Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnych związkach.

 

Do nabycia także czasopismo Miłujcie się.

 

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Kasia

Błogosławiona Karolino proszę Cię o zdrowie dla moich córeczek. Dziękuję ci za dar macierzyństwa i proszę Cię pomóż mi pokonywać życiowe trudności.  

Kasia

Proszę o modlitwę za Kasię - aby nie straciła córki oraz aby udowodniła swoją niewinność, o zdrowie, dobra pracę i wsparcie dobrych ludzi - by nie poddała się i wygrała w sądzie. Aby uzyskała dobry kredyt na zakup mieszkania.
Bóg zapłać.

Danuta

Proszę się Karolino o uproszenie łaski zdrowia dla mojego Syna Marka by znalacł sie na jego drodze życia lekarz który znalazłby przyczynę poważnej choroby uszu i ja wyleczył

Magdalena

Blogoslawiona Karolino, prosze o opieke nad Grzeskiem i dziekuje za opieke

pamela

INTENCJA BŁAGALNA O DESZCZ POTREBNYCH ŁASK DLA MARKA,MICHAŁA,DAWIDA.OTOCZ ICH SWOJĄ OPIEKĄ.POMÓZ IM .RATUJ ICH.