XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2015 r.

Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i odpoczywających na urlopach w naszej parafii. Niech bł. Karolina wyprosi wam wiele łask na codzienny trud wzrastania w dobrym. Wszystkich zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Dziękujemy za pozytywny odzew odnośnie zafundowania nowej dużej monstrancji do adoracji Najświętszego Sakramentu. Biorąc pod uwagę różne sugestie, została ona oddana do pracowni w celu delikatnej przeróbki tak, aby lepiej wpisywała się w klimat modlitewny naszego Sanktuarium.

Ponawiamy zaproszenie do wpisania się na listę adoracyjną można to uczynić w zakrystii lub telefonicznie. Proszę się nie bać jest to adoracja w ciszy wystarczy tylko być, a swoją obecność potwierdzić na liście. Przypominamy, ze adoracja przed urodzinami Bł. Karoliny rozpocznie się za tydzień w piątek o godz. 15 i będzie trwała bez przerwy do niedzieli i zakończy się Godziną Miłosierdzia.

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Wszystkie róże różańcowe zapisane będą, jako duchowi pielgrzymi wspierający organizatorów pielgrzymki.

Dziś z racji uroczystości św. Krzysztofa patrona kierowców, modlimy się w intencji kierowców prosząc o błogosławieństwo Boże w podróży oraz po Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów.

W przyszłą niedzielę przypada 117 rocznica urodzin bł. Karoliny. Zapraszamy wszystkich parafian i rodaków na Uroczystą Msze św. w dniu urodzin naszej patronki. Na sumie będziemy się także modlić w intencji uczestników Akcji Trzeci Most w 71. rocznicę tego wydarzenia. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie pod pomnikiem Akcji Trzeci Most przy drodze w Wał Rudzie.

Jutro do naszego Sanktuarium zjedzie się młodzież z różnych części Polski na kolejne Miasteczko Modlitewne. Szczegóły podane są stronie internetowej a całościowy plan będzie wywieszony w gablocie. Zachęcamy parafian do udziału we wspólnych spotkaniach takich jak Eucharystia i czuwania. Młodzież chętna do wzięcia udziału w Miasteczku może się jeszcze zapisać jutro w recepcji Miasteczka od godz. 10 00.

Dziękujemy za ofiary składane do kopert, jako wynagrodzenie dla Pana Kościelnego.

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kaplicy i kościoła oraz ofiarę na kwiaty.

Troskę o kaplicę i Sanktuarium w tym tygodniu polecamy następującym rodzinom.

Kotapka Dawid

Pęcak Stanisław

Gulik Tadeusz

Bania Eugeniusz

Wódka Leszek

Piotrowski Jerzy

Szwiec Józef

Okaz Andrzej

ZABAWA

W sprawie kwiatów proszę się skontaktować z Ks. Proboszczem.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gości Niedzielnego i kwartalnika Śladami Karoliny.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

czesław

Proszę Cię błogosławiona Karolino wypraszaj mi u Pana potrzebne zdrowie psychiczne

DOROTA

Błogosławiona Karolino miej nas w swojwj opiece .BŁ.Karolino móld się za nami

Matka

Kochana Krolino, dopomóż mi w pojednaniu moich bliskich, ocal moją rodzinę przed szatanem i pozwól mi cieszyć się ze szczęśliwego życia córki.

maria

Błogosławiona Karolino prosze o zdrowie i łaski potrzebne dla Andrzeja dla jego zony i dzieci. Bł. Karolino módl sie za nami.

Ilona

Karolino, proszę o zapał i światło w pracy. Opiekuj się moimi bliskimi i mną. Ty wiesz, czego nam najbardziej potrzeba, a ja bardzo potrzebuje Twojej pomocy. Pomóż mi podnieść się i nie dopuść, abym umarała bez sakramentów.