II Niedziela Adwentu

07. 12. 2014

Czas Adwentu to wpatrywanie się w Niepokalaną, która przewodzi naszemu kroczeniu drogami adwentu. Dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy kościoły na wschodzie. Zapraszamy na godzinę miłosierdzia o godzinie 15.00.

W poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na roraty dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz rodziców. Po Mszy św. będzie dla nich okolicznościowa katecheza.

W środę 10 dzień miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 podczas której będziemy modlić się o kanonizację bł. Karoliny i w intencji pielgrzymów.

Przed Mszą św. od godzinie 16.00 będzie adoracja Najświętszego sakramentu
i czuwanie przy relikwiach Bł. Karoliny oraz godzinki.

Zapraszamy codziennie na roraty o godz. 17.00 pół godziny wcześniej godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny.

Jak co roku zwracamy się z prośbą o składkę, która będzie przeznaczona będzie na ubezpieczenia kościoła, cmentarza, kaplicy i ich otoczenia oraz ogrzewanie kościoła. Koszt ogrzewania kościoła w ubiegłym roku wyniósł ok. 9000 zł a ubezpieczenia ponad 6000 zł. Informujemy, że z ubezpieczenia zostały naprawione po uderzeniu pioruna dzwony i zegar oraz dach na stodole na łączną sumę ok. 11.000 zł. Prosimy ofiarę składać w kopertach z dopiskiem „na ogrzewanie”. Podczas kolędy będzie okazja do indywidualnych podziękowań za wszystkie ofiary złożone w ciągu roku.

Zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, Panie z Caritasu i młodzież ze szkolnego koła Caritas roznosi je po domach. Dziękujemy za ofiary składane na cele charytatywne w naszej parafii prowadzone przez parafialny Caritas. W Caritasie można nabyć okolicznościowe świece wigilijne i opłatki wigilijne, są jeszcze do nabycia kalendarze z sanktuarium i inne pamiątki. Dziękujemy paniom z parafialnego Caritasu za przygotowanie paczek dla chorych z okazji św. Mikołaja, dziękujemy za pomoc w posłudze odwiedzenia chorych z okazji I piątku. Dziękujemy za naprawienie oświetlenia tabernakulum oraz nowe kable do przenośnego nagłośnienia na drogę krzyżową.

Prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej różom różańcowym przed Mszą św. o godz. 8.00  pani  Krystynie Pajdo godz. 10.30 pani Stanisławie Kosteckiej, o godz.16.00 pani Józefie Kotwa.

O prowadzenie liturgii słowa prosimy grupy liturgiczne o godz. 8.00 pani Magdaleny Liro o godz. 10.00 pana Łukasza Mączko, o godz. 16.00 Katarzyny Wielgusiak.

Sprzątającym w minionym tygodniu dziękujemy za gorliwą pracę i ofiarę zamiast kwiatów. Troskę o kaplicę i sanktuarium polecamy następującym rodzinom.

Gołas Maria

Patulski Edward

Patulski Jan

Hajdas Krystyna

Lechowicz Józefa

Woźny Józef

Pochroń Mariusz

Wilkosz Zdzisław

12,12,14

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Maressa

Kochana Karolino, bardzo Ciebie proszę o dar rodzicielstwa dla mojego drogiego brata i bratowej. Proszę dopomóż, by doczekali się w końcu upragnionego dzieciątka.

Wiktoria

Błogosławiona Karolino, dziękuję za to, że mogłam poznać Ciebie, Twoje krótkie, ale bardzo piękne życie. Proszę Cię o dobry wybór drogi życiowej, o wytrwanie w czystości do ślubu, o siłę i odwagę.

Mateusz i Sylwia

Proszę o modlitwę za wstawiennictwem Bł. Karoliny o potrzebne Boże Błogosławieństwo dla nas :)

Karolina

O cud uzdrowienia dla Ewy za wstawiennictwem Blogoslawionej Karoliny, proszę Cię Panie.

Danuta

Droga błogosławiona Karolinko,

Proszę Cię o opiekę oraz w intencji polecanych łask.

Bądź z nami, pomóż nam się spotkać i budować.