XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 X 2014 r.

Dziękujemy Bogu bogatemu w Miłosierdzie z dar nawiedzenia w ubiegłą niedzielę i poniedziałek oraz wszystkim którzy właczyli się w przygotowanie i przeprowadznie tej wyjątkowej uroczystości. Niech doświadczenie spotkanie z Jezusem który przyniósł nam tak głebokie doświadczenie Bożej miłości i nadziei zwycięstwa w naszym życiu dobra nad złem będzie pielęgnowane i rozwijane w naszym codziennym życiu. Niech udział w nabożeństwach rózańcowych poprzedzonych koronka do Bożego Miłosierdzia odmawianych we wspólnocie parafialnej w sanktuarium lub kaplicy o godzinie 17.00 lub w duchowej łaczności z nimi w domowym zaciszu będze kontynuacją tych niepowtarzalnych wydarzeń które były naszym udziałem. W niedzielę w godzinie miłosierdzia o godzinie 15.00

Dziękujemy panu Marianowi Brożkowi za przenesienie zasilania organów i prace elektryczne na chórze.

Szczególnym czasem głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia jest obchodzony Tydzień Miłosierdzia, który dzisiaj rozpoczyna się w kościele. Dziękujemy za wszystkich, którzy ofiarami i pracą wspierają dzieło miłosierdzia prowadzone przez Caritas a zwłaszcza organizowanej teraz akcji pt. chleb za chleb.

W Caritasie można nabyć „chlebki miłosierdzia”, zakupując je włączamy się w pomoc dla bezdomnych oraz dożywianie dzieci z uboższych rodzin. Niech zakupiony dzisiaj chleb i spożywany w gronie rodzinnych otwiera nasze serca na potrzeby innych.

Szkolne koło Caritas prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej w poniedziałek i wtorej w środę i czwartek Parafialny Caritas w piątek rodzice i dzieci przygotowujące się do pierwszej komuni św. dzieci w tym dniu otrzymaja różańce.

Na ołtarzu Serca Pana Jezusa, są kartki na wypominki. Będzie je można także otrzymać drogą e-mailową lub pobrać ze strony internetowej, aby wypełnić na komputerze będzie wyraźniej. Prosimy o wypisywanie zmarłych w pierwszym przypadku, aby nie było z tego powodu pomyłek oraz jeśli było małżeństwo to wypominamy ich razem.

W przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie liturgii mszy św. grupy liturgiczne
o godz. 8.00 pani Anny Kowalczyk, o godz. 10.00 pana Władysława Łach, o godz. 16.00 grupę Anny Okas.

O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy Róże różańcowe przed Mszą św. o godz. 8.00 pani Stanisławy Łazarz, przed sumą pana Mariana Kwapniewskiego, a w godzinie Miłosierdzia po Koronce różę pani Haliny Kurtyka.

W przyszłą niedzielę, jako druga niedziela miesiąca składka jubileuszowa na remont organów. Trwają prace wykończeniowe przy szafie organowej, są zamontoane nowe maskownice i podest, potrzeba jeszcze pozłocić ozdobne listwy i przygotować cokół pod figurę Michała Archanioła, który jest w pracowni konserwatorskiej. Planowany czas zakończenie tych prac to połowa października. Wtedy zostaną zamontowane dwie brakujące piszczałki i ostatecznie wystrojnony cały instrument. Planowany jest okolicznościowy koncert organowy i poświęcenie odnowionej figury św. Michała Archanioła.

W tygodniu miłosierdzia tradycyjnie zbieramy dary z tegorocznych plonów dla naszego seminarium w Tarnowie, w którym studiuje dwóch naszych parafian. Polecamy ich waszej pamięci i modlitwie. Worki na płody będą od środy w Caritasie.

O przeprowadzenie tej zbiórki w sobotę 11 X 2014 r. od godz. 10.00 prosimy następujące osoby.

Ruda i Bór – Anna Kowalczyk i Tomasz Gajda

Śmietana i Wał – Stanisław Zaleśny i Franciszek Pająk

Podwale – Tadeusz Gulik i Tadeusz Czarny

Kmiecie i Zdarzec – Garncarz Jerzy i Grażyna Bugajska

Zabawa i Hektary – Kazimierz Bocoń i Zbigniew Bania

Ofiarodawców prosimy, aby dary wystawić do bramki, będzie to jednoznaczny znak, że ktoś chce coś ofiarować. Dary zostaną zebrane i przewiezione do pana Józefa Miki potem do Tarnowa. Wszystkim, którzy podejmą trud zbierania darów i wszystkim ofiarodawcom w imieniu Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kaplicy i kościoła oraz ofiarę na środki czystości a nowożeńcom za kwiaty i wystrój kościoła. W tym tygodniu troskę o sanktuarium i kaplicę powierzamy następującym rodzinom:

Rojek Zofia

Jarek Janusz

Jarek Marian

Broda Kazimierz

Kosiarski Jacek

Marcinkowski Kazimierz

Lechowicz Zdzisław

Kosiarski Mieczysław

10,10,14

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest trzecia płyta Dzienniczka Bożego miłosierdzia oraz ciekawy wywiad z matkami pięciorga dzieci dziennikarką i aktorką.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

mama

Blogoslawiona Karolino pomoz mojej corce utrzymac ta ciaze spraw aby dobrze sie rozwijala,iszczesliwie donosila  ,chron ja od zla.

Karolina

Błogosławiona Karolinko, bardzo dziękuję za poprawę w stanie zdrowia mojego brata Antoniego.Miej go nadal w swojej opiece.

Henryk

Błogosławiona Karolino, proszę módl się za tych których Bóg mi powierzył w opiekę. Aby zapewnić tym ludziom pracę i sprawiedliwe wynagrodzenie muszę znaleźć środki na modernizację drukarni. Nie proszę o pieniądze, które oczywiście są potrzebne, ale proszę aby Bóg posłał do nas dobrych ludzi o wielkich sercach. Ty będąc młodą dziewczyną z radością wykonywałaś wszelkie prace i wiesz jak ważne są one dla utrzymania każdej rodziny. Bł. Karolino, tobie w opiekę oddaję moich pracowników i siebie samego.

marta

błogławiona karolino za twoim wtawienictwem  uproś mi dar macierzystwa i proszę sie szczęsliwy przebieg operacji dla męza

Beata

Błogosławiona Karolino, wyproś dla mnie pomyślne wyniki badań. Proszę też o wstwiennictwo, aby nasze dłlugoletnie starania o poczęcie dziecka wreszcie zakonczyły się zajściem w ciażę i narodzinami zdrowego dziecka,