XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

10.08.2014 r.

Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i odpoczywających na urlopach
w naszej parafii, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i czuwanie z bł. Karoliną z racji 10 dnia miesiąca. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P.– poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Msze święte jak w niedzielę. Na sumie pożegnamy ks. Marcina który po pielgrzymce decyzją ks. Biskupa przechodzi do parafii Niskowa.

Po Mszy św. o godz. 16.00 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla grupy 21 - bł. Karoliny.

17 VIII Mszą św. o godz. 6.30 w Tarnowie rozpocznie się XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. . Zachęcamy do udziału w pielgrzymce oraz do duchowej łączności przez modlitwę i słuchanie codziennych relacji z trasy w radio RDN małopolska i telewizji przez internet. Kwatermistrzowie poszczególnych grup nocujących w parafii będą, jak to bywa co roku, prosili o noclegi, a w godzinach popołudniowych pielgrzymi dotrą do Wał Rudy i Zabawy. Zachęcamy do udziału w apelach w miejscach gdzie są one organizowane oraz do udziału we Mszy św. 18. VIII o godz. 6.30. Nie będzie parafialnej Mszy św. o godz. 7.00. tylko z pielgrzymami.

Bardzo prosimy róże różańcowe, aby zorganizowały się i przygotowały, pielgrzymkowy żurek oraz placki Karoliny i rozdały je po Mszy św. na placu sanktuaryjnym. Jeżeli każda róża przygotuje przynajmniej 30 litrów żurku to około połowy pielgrzymów otrzyma jakiś posiłek. Każdy gest życzliwości jest mile wdziany i będzie świadczył o naszej wspólnocie parafialnej.

W czasie pielgrzymki będzie nas zastępował ks. Kan Stanisław Pazdan, będzie mieszkał na plebani. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów będzie
25 VIII o godz. 6.00. Można się zapisać na ten wyjazd u ks. Katechety lub w zakrystii.

W poniedziałek 18 dzień miesiąca zapraszamy na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny, którą poprowadzi Duszpasterstwo Trzeźwości z naszej Diecezji. Dla tych, którzy nie mogą pójść na pielgrzymkę wielka okazja do włączenia się w ten sposób w to sierpniowe pielgrzymowanie.

Informujemy, że w zakrystii zapisujemy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji Ogólnopolskich Dożynek na które zawieziemy relikwie i obraz bł. Karoliny, w dniu 7.IX.2013 r. Wyjazd o godzinie 6.00.

Dziękujemy za ofiary na remont organów, dziękujemy pewnej osobie w Wał Rudy za ofiarę 1000 zł. na ten cel, oraz dwóm rodzinom za ofiarę po 300 zł.

Dziękujemy za prowadzenie różańca przed Mszą św. o godz. 8.00 róży różańcowej pani Marii Pitaś, przed sumą róży pani Barbary Patulskiej.

Dziękujemy za prowadzenie liturgii słowa na Mszy św. o godz. 8.00 grupie pani Zofii Bocoń, na sumie grupie pana Marcina Śledź o godz. 16.00 grupie DSM.

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty ofiarowane wraz z nowożeńcami. Troskę o kaplicę i sanktuarium w tym tygodniu polecamy następującym rodzinom:

Piekarz Łukasz

Kostecki Mirosław

Hanek Waldemar

Kmiecik Jawiga

Kukiełka Jadwiga

Mączko Beata

Kowalczyk Paweł

Gajda Bożena

16,08,14

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Czesław Kabat z podwala pogrzeb będzie dzisiaj o godzinie 13.30 różaniec pół godziny wcześniej

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

O Boże miłosierdzie i potrzebne Łaski w bardzo trudnej sprawie

Dorota

Błogosławiona Karolino! Błagam o wstawiennictwo podczas zabiegu mojej mamy i o powrót do zdrowia. Polecam Ci cała naszą rodzinę.

Dorota

Maria

Bł Karolino proszę Cię o uzdrowienie z nerwicy .

Maria

Proszę o modlitwę o uzdrowienie z nerwiy lękowej o radość życia,zgode między rodzeństwem Kasią i Tomkiem  o pracę dla syna ,zdrowie dla męża.

Ewa

Błogosławiona Karolino, błagam Cię o nawrócenie syna Mateusza i uwolnienie Go z nałogów, prosi Cie o to Matka