Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

09. XI. 2014 r.

 

 

           Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia

          Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej Róży różańcowej: przed Mszą św. o godz. 8.00 pani Anny Kowalczyk, przed sumą pani Czesławy Kowalczyk.

          W poniedziałek z racji 10 dnia miesiąca zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę św. o kanonizację bł. Karoliny oraz w intencji pielgrzymów. O poprowadzenie liturgii słowa prosimy grupę liturgiczną pani Marii Buwaj. Po Mszy św. będzie modlitwa - czuwanie przy relikwiach.    

We wtorek 11 listopada przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 16.00 a o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia i różaniec w intencji ojczyzny. O poprowadzenie liturgii słowa prosimy grypę liturgiczną pana Jacka Kosiarskiego. Modlitwa i wywieszone flagi narodowe niech świadczą o naszym zatroskaniu o Ojczyznę i odpowiedzialności za odpowiedni wybór władz samorządowych. Po Mszy św. pójdziemy na cmentarz wojskowy, aby oddać hołd poległym i zapalić światło.

          Uroczystości odpustowe ku czci bł. Karoliny z racji 100. rocznicy męczeńskiej śmierci rozpoczną się już w piątek 14 XI godziną Miłosierdzia a zakończą we wtorek drogą krzyżową i jubileuszową Eucharystią pod przewodnictwem pasterza diecezji. Szczegółowy program po ostatecznych modyfikacjach jest na plakatach i stronie internetowej Sanktuarium. Jubileusz 100 lecia, jest niepowtarzalny i mamy to szczęście, że to właśnie my możemy go przeżywać. Prosimy o pozostawienie flag z święta niepodległości. Ta uroczystość jest okazja, aby flagę zakupić. Niech gorliwość kibiców sportowych będzie dla nas zachętą, aby zadbać o ten znak naszej tożsamości nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale patriotycznych i religijnych.

          Od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej rozdajemy bilety wstępu na film Karolina według zapisanych chętnych oraz zapisujemy na autobus. Obydwa seanse są już zapełnione po oficjalnej premierze w Krakowie film będzie grany w kinach będzie okazja pojechać. Producent filmu wydał okolicznościową gazetę poświęcona bł. Karolinie można zabrać dla siebie i dla tych, którym możemy w ten sposób przybliżyć postać bł. Karoliny. Otrzymaliśmy 20 000 sztuk, dla parafian i pielgrzymów. Dziękujemy panu Jerzemu Piotrowskiemu za przywóz gazet z Krakowa.

          Rektor Seminarium w Tarnowie dziękuje za zebrane dary płody rolne dla Seminarium.

          Dziękujemy 5 rodzinom za ofiary na potrzeby Sanktuarium oraz za dzisiejszą składkę jubileuszową przeznaczona na pokrycie kosztów remontu organów, które pod względem technicznym, ale i dekoracyjnym będą ozdobą sanktuarium.

          Dziękujemy pani Bożenie Kwaśniak za odnowienie ściany na chórze. Poświęcenie odnowionej figury Michała Archanioła i okolicznościowy koncert organowy zaplanowany jest na 16 XI. o godzinie 17.00 zapraszamy.

         

 

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie sanktuarium i kaplicy. Troskę o kaplicę i sanktuarium w tym tygodniu powierzamy następującym rodzinom. Prosimy o skontaktowanie się z ks. Proboszczem w sprawie kwiatów.

 

Bednarski Klaudiusz

ZDARZEC

119

14,11,14

Łazarz Kazimierz

ZDARZEC

34a

14,11,14

Motylski Janusz

ZDARZEC

34

14,11,14

Kusior Antoni

ZDARZEC

96

14,11,14

Bauer Beata

ZDARZEC

122

14,11,14

Maćkiewicz Marcin

ZDARZEC

 

14,11,14

Maćkiewicz Leszek

ZDARZEC

105

14,11,14

Kozioł Mariusz

ZDARZEC

 

14,11,14

Pochroń Jadwiga

ZDARZEC

57

14,11,14

Gałkowska Janina

ZDARZEC

99

14,11,14

 

Zachęcamy do nabycia nowego Gościa Niedzielnego a także naszej Arki oraz Cud i Łaski w całości poświęconych bł. Karolinie.

 

 

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

wierni czciciele

Bł. Karolino dziękujemy Ci za cud narodzin naszego dziecka Kacperka.Miej go w swojej opiece. Prosimy Cię o zdrowie dla niego i naszych dzieci Ani i Patryka.

Kinga

O łaske wytrwanie w czystości serca dla Kingi

 o potrzebne łaski dla całej rodziny

 

kinga

Bł. Karolino tak wile Ci zawdzięczam dlatego z wielką nadzieją polecam Ci nastepne intencjie wierząc, że mi pomożesz

- Znalezienie pracy dla Kazimierza

- wytrwanie w łasce czystosci do ślubu oraz potzrebne łaski dla Anity

- o wyrwanie z nałogu narkotyków, oraz o łaske zwyciężenia dobra w życiu Katarzyny

 

Magda

Błogosławiona Karolino proszę Cię o dobrą pracę,w której będę się spełniać, spotkanie dobrego chłopaka, który będzie mnie szanował i kochał czystą miłością, a także o siłę w pokonywaniu trudności każdego dnia. Pomóż mi w moim życiu błogosławiona Karolino.

Henryk

Błogosławiona Karolino powierzam twojej opiece moją siostrę, jej życie jest pełne cierpienia. To cierpienie obejmuje ciężką chorobę i zagubienie się w życiu. Wyproś jej łaskę nawrócenia i uzdrowienia, niech odczuje ciepło Bożej miłości i przebaczenia.