Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

26. X. 2014 r.

 

W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Rocznice Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Dziękujemy za fundatorów i wszystkich ofiarnych i życzliwych ludzi, którzy kiedyś i dzisiaj troszczą się o godny wystrój kościoła oraz jego otoczenie. Dziękujemy za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w troskę o materialny i duchowy rozwój sanktuarium, kaplicy i ich otoczenia. Niech Bł. Karolina wszystkim wyprosi jak najwięcej łask.

Zapraszamy na godzinę Miłosierdzia o godzinie 15.00.

W piątek od godz. 15.00 spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Młodzież sprzedaje znicze, dochód przeznaczony jest na pomoc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodych w Krakowie.

We wtorek prosimy Akcję Katolicka o poprowadzenie Różańca a po Mszy św. zapraszamy na plebanię na spotkanie.

Seniorów 60 plus, którzy uczestniczą w spotkaniach zapraszamy w środę na wycieczkę szlakiem Architektury Drewnianej i do Krynicy. Wjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy kościele potem tradycyjnie przez kmiecie i Zdarzec.

Osoby, które były statystami w filmie Karolina zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmy w dniu 15 XI w kinie Nieciecza. Godzina będzie podana po uzgodnieniach, które trwają z niektórymi aktorami. Wejścia na ten seans będą za zaproszeniami. Po premierze w Krakowie 18 XI film będzie grany w kinach a potem dopiero dostępny na płytach. Zachęcamy do nabycia w kiosku Caritas płyty z filmem dokumentalnym o peregrynacji w naszej parafii i zdjęć, które dokumentują te uroczystość.

W sobotę1 XI uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 Msza św. i procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych. Po południu Msza św. o godzinie 16.00 a po niej różaniec i wypominki za zmarłych. Codziennie przez oktawę można zyskiwać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami tj. Komunia św. modlitwa za zmarłych i nawiedzenie cmentarza, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca św. Tradycyjnie na cmentarzu będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie, dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.

W niedzielę dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Straż Pożarną z Zabawy prosimy o zabezpieczenie przejścia na cmentarz oraz pokierowanie ruchem samochodów na sumie w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Dziękujemy 4 rodzinom za ofiary na potrzeby Sanktuarium. Dobiegają końca prace konserwacyjne na chórze, zostały wykonane złocenia i figura Michała Archanioła została zainstalowana na specjalnie przygotowanym podeście. Podczas uroczystości jubileuszowych 16. XI planowane jest prezentacja wyremontowanych organów i poświęcenie odnowionej figury św. Michała Archanioła.

Bóg zapłać za ofiary składane do kopert, jako forma wdzięczności za pracę pana Organisty.

            Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kaplicy i kościoła oraz kwiaty. W tym tygodniu troskę o sanktuarium i kaplicę powierzamy następującym rodzinom.

Okaz Andrzej

ZABAWA

121

31,10,14

Ptaśnik Kazimierz

ZABAWA

 

31,10,14

Ptaśnik Tadeusz

ZABAWA

124

31,10,14

Ptaśnik Ludwik

ZABAWA

116

31,10,14

Baca Marian

ZABAWA

120

31,10,14

Kowal Irena

ZABAWA

112

31,10,14

Gołas Stefania

ZABAWA

93

31,10,14

Mazur Jan

ZABAWA

92

31,10,14

Hanek Zdzisław

ZABAWA

107

31,10,14

 Zachęcamy do przeczytania w Gościu Niedzielnym min o synodzie biskupów o rodzinie a także zachęcamy do nabycia czasopisma nasza Arka w całości poświęconego bł. Karolinie.

 

Za śp Karolinę Piotrowską będzie odprawionych 16 Mszy św. z intencji uczestników pogrzebu. W poniedziałek o godzinie 14.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Stefanię Błażkowską, pół godziny wcześniej różaniec.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Matka

Błogosławiona Karolino błagam Cię o zdrowie dla mojego syna o dobre wyniki badań i o pozytywne zakończenie pewnej sprawy.

Alina

BŁ. Karolino bardzo proszę o modlitwe za mojego  syna Romana , aby był zdrowy na ciele i umyśle .BŁ karolino prosze miej mojego syna w opiece aby wszedł na dobra droge życia ,chroń jego od uzależnień. Prosze nie pouszczaj jego nigdy. DZIEKUJE

Alina

Bł. Karolino  proszę o wstawiennictwo do Pana Jezusa i Matki Bożej aby mieli w opiece mojego wnuczusia Karolka , prosze o zdrowie dla tego dziecka , zeby leczenie dało dobre skutki .Bł. Karolino miej w opiece lekarzy którzy jego leczą za wszystko mocno dziekuje . Bł.Karolino Tobie w opiece  powierzam mojego ukochanego jedynego wnuczka . Alina

Małgorzata

Błogosławiona Karolinko pokornie proszę wstaw się za moja córka u Boga i uproś jej uzdrowienie z nerwicy.

M

Bł. Karolino proszę o dar macierzyństwa dla mojej siostry oraz o światło Ducha  Sw. dla niej i jej męża.