Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

5 X 2014 r.

 

 

Dziękujemy Bogu bogatemu w Miłosierdzie z dar nawiedzenia w ubiegłą niedzielę i poniedziałek oraz wszystkim którzy właczyli się w przygotowanie i przeprowadznie tej wyjątkowej uroczystości. Niech doświadczenie spotkanie z Jezusem który przyniósł nam tak głebokie doświadczenie Bożej miłości i nadziei zwycięstwa w naszym życiu dobra nad złem będzie pielęgnowane i rozwijane w naszym codziennym życiu. Niech udział w nabożeństwach rózańcowych poprzedzonych koronka do Bożego Miłosierdzia odmawianych we wspólnocie parafialnej w sanktuarium lub kaplicy o godzinie 17.00 lub w duchowej łaczności z nimi w domowym zaciszu będze kontynuacją tych niepowtarzalnych wydarzeń które były naszym udziałem. W niedzielę w godzinie miłosierdzia o godzinie 15.00

Dziękujemy panu Marianowi Brożkowi za przenesienie zasilania organów i prace elektryczne na chórze.

Szczególnym czasem głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia jest obchodzony Tydzień Miłosierdzia, który dzisiaj rozpoczyna się w kościele. Dziękujemy za wszystkich, którzy ofiarami i pracą wspierają dzieło miłosierdzia prowadzone przez Caritas a zwłaszcza organizowanej teraz akcji pt. chleb za chleb.

W Caritasie można nabyć „chlebki miłosierdzia”, zakupując je włączamy się w pomoc dla bezdomnych oraz dożywianie dzieci z uboższych rodzin. Niech zakupiony dzisiaj chleb i spożywany w gronie rodzinnych otwiera nasze serca na potrzeby innych.

Szkolne koło Caritas prosimy o przewodniczenie modlitwie różańcowej w poniedziałek i wtorej w środę i czwartek Parafialny Caritas w piątek rodzice i dzieci przygotowujące się do pierwszej komuni św. dzieci w tym dniu otrzymaja różańce.

Na ołtarzu Serca Pana Jezusa, są kartki na wypominki. Będzie je można także otrzymać drogą e-mailową lub pobrać ze strony internetowej, aby wypełnić na komputerze będzie wyraźniej. Prosimy o wypisywanie zmarłych w pierwszym przypadku, aby nie było z tego powodu pomyłek oraz jeśli było małżeństwo to wypominamy ich razem.

W przyszłą niedzielę prosimy o prowadzenie liturgii mszy św. grupy liturgiczne
o godz. 8.00 pani Anny Kowalczyk, o godz. 10.00 pana Władysława Łach, o godz. 16.00 grupę Anny Okas.

          O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy Róże różańcowe przed Mszą św. o godz. 8.00 pani Stanisławy Łazarz, przed sumą pana Mariana Kwapniewskiego, a w godzinie Miłosierdzia po Koronce różę pani Haliny Kurtyka.

          W przyszłą niedzielę, jako druga niedziela miesiąca składka jubileuszowa na remont organów. Trwają prace wykończeniowe przy szafie organowej, są zamontoane nowe maskownice i podest, potrzeba jeszcze pozłocić ozdobne listwy i przygotować cokół pod figurę Michała Archanioła, który jest w pracowni konserwatorskiej. Planowany czas zakończenie tych prac to połowa października. Wtedy zostaną zamontowane dwie brakujące piszczałki i ostatecznie wystrojnony cały instrument. Planowany jest okolicznościowy koncert organowy i poświęcenie odnowionej figury św. Michała Archanioła.

        W tygodniu miłosierdzia tradycyjnie zbieramy dary z tegorocznych plonów dla naszego seminarium w Tarnowie, w którym studiuje dwóch naszych parafian. Polecamy ich waszej pamięci i modlitwie. Worki na płody będą od środy w Caritasie.

          O przeprowadzenie tej zbiórki w sobotę 11 X 2014 r. od godz. 10.00 prosimy następujące osoby.

Ruda i Bór – Anna Kowalczyk i Tomasz Gajda

Śmietana i Wał – Stanisław Zaleśny i Franciszek Pająk

Podwale – Tadeusz Gulik i Tadeusz Czarny

Kmiecie i Zdarzec – Garncarz Jerzy i Grażyna Bugajska

Zabawa i Hektary – Kazimierz Bocoń i Zbigniew Bania

Ofiarodawców prosimy, aby dary wystawić do bramki, będzie to jednoznaczny znak, że ktoś chce coś ofiarować. Dary zostaną zebrane i przewiezione do pana Józefa Miki potem do Tarnowa. Wszystkim, którzy podejmą trud zbierania darów i wszystkim ofiarodawcom w imieniu Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

       Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kaplicy i kościoła oraz ofiarę na środki czystości a nowożeńcom za kwiaty i wystrój kościoła. W tym tygodniu troskę o sanktuarium i kaplicę powierzamy następującym rodzinom:

Rojek Zofia

 

 

10,10,14

Jarek Janusz

 

 

10,10,14

Jarek Marian

 

 

10,10,14

Broda Kazimierz

 

 

10,10,14

Kosiarski Jacek

 

 

10,10,14

Marcinkowski Kazimierz

 

 

10,10,14

Lechowicz Zdzisław

 

 

10,10,14

Kosiarski Mieczysław

 

 

10,10,14

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest trzecia płyta Dzienniczka Bożego miłosierdzia oraz ciekawy wywiad z matkami pięciorga dzieci dziennikarką i aktorką. 

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Alina

BŁ. Karolino bardzo proszę o modlitwe za mojego  syna Romana , aby był zdrowy na ciele i umyśle .BŁ karolino prosze miej mojego syna w opiece aby wszedł na dobra droge życia ,chroń jego od uzależnień. Prosze nie pouszczaj jego nigdy. DZIEKUJE

Alina

Bł. Karolino  proszę o wstawiennictwo do Pana Jezusa i Matki Bożej aby mieli w opiece mojego wnuczusia Karolka , prosze o zdrowie dla tego dziecka , zeby leczenie dało dobre skutki .Bł. Karolino miej w opiece lekarzy którzy jego leczą za wszystko mocno dziekuje . Bł.Karolino Tobie w opiece  powierzam mojego ukochanego jedynego wnuczka . Alina

Małgorzata

Błogosławiona Karolinko pokornie proszę wstaw się za moja córka u Boga i uproś jej uzdrowienie z nerwicy.

M

Bł. Karolino proszę o dar macierzyństwa dla mojej siostry oraz o światło Ducha  Sw. dla niej i jej męża.

mama

Blogoslawiona Karolino pomoz mojej corce utrzymac ta ciaze spraw aby dobrze sie rozwijala,iszczesliwie donosila  ,chron ja od zla.