III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 III 2021 r.

Zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.00 na Godzinę Miłosierdzia i modlitwę w intencji małżeństw, a o godzinie 15.30 na Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

W Piątek Droga Krzyżowa o  godz. 15.00 i 17.00.

W sobotę 13 marca przypada ósma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

W przyszłą niedzielę o prowadzenie liturgii słowa prosimy grupy liturgiczne: o godzinie 8.00 pani Magdaleny Liro, na sumie pana Władysława Łacha, o godzinie 16.00 pani Magdaleny Pochroń.

Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: przed prymarią róży różańcowej pani Józefy Mączko, przed sumą pani Stanisławy Klag, podczas Godziny Miłosierdzia pani Władysławy Curyło.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 18 marca, poprowadzi je świecka misjonarka i rekolekcjonistka, pani dr Anna Krogulska.  Program rekolekcji jest na stronie internetowej oraz został rozesłany pocztą elektroniczną.

W Caritasie są do nabycia paschaliki i baranki, rozprowadzane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej przed świętami wielkanocnymi. Ofiary pozyskane w ten sposób przeznaczone są na pomoc biednym.

Dziękujemy za ofiary składane do kopert na sprzątanie kościoła i rozwój Sanktuarium.

Nowe okna i ogrzewanie kościoła oraz ocieplenie strychu dają możliwość utrzymania ciepła w kościele, czego możemy doświadczać tej zimy. Istnieje potrzeba dokończenia tej inwestycji poprzez zamontowanie instalacji, która będzie umożliwiała wietrzenie kościoła a także odzyskiwanie ciepła, a w lecie schłodzenie powietrza. Na radzie parafialnej zostały przedstawione różne możliwości i sposoby rozwiązania tego problemu. Koszt takiej instalacji wg cen rynkowych wynosi około 200 000 zł. Propozycja wykonania tej instalacji przez osoby związane z bł. Karoliną i sanktuarium to około 100 000 zł. Aby uniknąć kolizji z pracami przy Kaplicy Św. Rodziny, już w poniedziałek część materiałów zostanie wyciągnięta na wieżę kościoła. Aby zrealizować tą inwestycję prosimy tych, którzy rozumieją tą potrzebę i chcą ją wesprzeć, by wpłacili ofiary na potrzeby kościoła. W razie konieczności parafia będzie musiała zaciągnąć pożyczkę w banku.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Za śp. Stanisława Kopacza odprawionych zostanie 6 Mszy św. z intencji uczestników pogrzebu.

Proszono o ogłoszenie:

Sołtys wsi Zabawa informuje, że w sobotę 13 marca w godzinach 9.00 – 12.00 oraz 14.00 -17.00 w Domu Strażaka w Zabawie będzie można opłacić podatek rolny oraz za wywóz śmieci. Więcej informacji jest na tablicach ogłoszeń.

7 - 14 marca 2021 r.

12) + Julian Drygaś z int. ucz. pogrzebu

13) + Janina Kopacz w rocz. śmierci z int. syna z rodziną

14) + Maria Stęplewska w rocz. śmierci, mąż Marian i rodzice