Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

10.08.2014 r.

 

Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów i odpoczywających na urlopach
w naszej parafii, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i czuwanie z bł. Karoliną z racji 10 dnia miesiąca. W piątek Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P.– poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Msze święte jak w niedzielę. Na sumie pożegnamy ks. Marcina który po pielgrzymce decyzją ks. Biskupa przechodzi do parafii Niskowa.

Po Mszy św. o godz. 16.00 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla grupy 21 - bł. Karoliny.

17 VIII Mszą św. o godz. 6.30 w Tarnowie rozpocznie się XXXII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. . Zachęcamy do udziału w pielgrzymce oraz do duchowej łączności przez modlitwę i słuchanie codziennych relacji z trasy w radio RDN małopolska i telewizji przez internet. Kwatermistrzowie poszczególnych grup nocujących w parafii będą, jak to bywa co roku, prosili o noclegi, a w godzinach popołudniowych pielgrzymi dotrą do Wał Rudy i Zabawy. Zachęcamy do udziału w apelach w miejscach gdzie są one organizowane oraz do udziału we Mszy św. 18. VIII o godz. 6.30. Nie będzie parafialnej Mszy św. o godz. 7.00. tylko z pielgrzymami.

Bardzo prosimy róże różańcowe, aby zorganizowały się i przygotowały, pielgrzymkowy żurek oraz placki Karoliny i rozdały je po Mszy św. na placu sanktuaryjnym. Jeżeli każda róża przygotuje przynajmniej 30 litrów żurku to około połowy pielgrzymów otrzyma jakiś posiłek. Każdy gest życzliwości jest mile wdziany i będzie świadczył o naszej wspólnocie parafialnej.

W czasie pielgrzymki będzie nas zastępował ks. Kan Stanisław Pazdan, będzie mieszkał na plebani. Wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów będzie
25 VIII o godz. 6.00. Można się zapisać na ten wyjazd u ks. Katechety lub w zakrystii.

          W poniedziałek 18 dzień miesiąca zapraszamy na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny, którą poprowadzi Duszpasterstwo Trzeźwości z naszej Diecezji. Dla tych, którzy nie mogą pójść na pielgrzymkę wielka okazja do włączenia się w ten sposób w to sierpniowe pielgrzymowanie.     

          Informujemy, że w zakrystii zapisujemy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji Ogólnopolskich Dożynek na które zawieziemy relikwie i obraz bł. Karoliny, w dniu 7.IX.2013 r. Wyjazd o godzinie 6.00.

          Dziękujemy za ofiary na remont organów, dziękujemy pewnej osobie w Wał Rudy za ofiarę 1000 zł. na ten cel, oraz dwóm rodzinom za ofiarę po 300 zł.

Dziękujemy za prowadzenie różańca przed Mszą św. o godz. 8.00 róży różańcowej pani Marii Pitaś, przed sumą róży pani Barbary Patulskiej.

Dziękujemy za prowadzenie liturgii słowa na Mszy św. o godz. 8.00 grupie pani Zofii Bocoń, na sumie grupie pana Marcina Śledź o godz. 16.00 grupie DSM.

          Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty ofiarowane wraz z nowożeńcami. Troskę o kaplicę i sanktuarium w tym tygodniu polecamy następującym rodzinom:

Piekarz Łukasz

BÓR

150

16,08,14

Kostecki Mirosław

BÓR

182

16,08,14

Hanek Waldemar

BÓR

7

16,08,14

Kmiecik Jawiga

BÓR

153

16,08,14

Kukiełka Jadwiga

BÓR

159

16,08,14

Mączko Beata

BÓR

172

16,08,14

Kowalczyk Paweł

BÓR

157

16,08,14

Gajda Bożena

BÓR

174

16,08,14

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Czesław Kabat z podwala pogrzeb będzie dzisiaj o godzinie 13.30 różaniec pół godziny wcześniej

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Maria

O Boże miłosierdzie i potrzebne Łaski w bardzo trudnej sprawie

Dorota

Błogosławiona Karolino! Błagam o wstawiennictwo podczas zabiegu mojej mamy i o powrót do zdrowia. Polecam Ci cała naszą rodzinę.

Dorota

Maria

 Bł Karolino proszę Cię o uzdrowienie z nerwicy .

Maria

Proszę o modlitwę o uzdrowienie z nerwiy lękowej o radość życia,zgode między rodzeństwem Kasią i Tomkiem  o pracę dla syna ,zdrowie dla męża.

Ewa

Błogosławiona Karolino, błagam Cię o nawrócenie syna Mateusza i uwolnienie Go z nałogów, prosi Cie o to Matka