XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

09. XI. 2014 r.

Dzisiaj o godzinie 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia

Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej Róży różańcowej: przed Mszą św. o godz. 8.00 pani Anny Kowalczyk, przed sumą pani Czesławy Kowalczyk.

W poniedziałek z racji 10 dnia miesiąca zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę św. o kanonizację bł. Karoliny oraz w intencji pielgrzymów. O poprowadzenie liturgii słowa prosimy grupę liturgiczną pani Marii Buwaj. Po Mszy św. będzie modlitwa - czuwanie przy relikwiach.

We wtorek 11 listopada przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 16.00 a o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia i różaniec w intencji ojczyzny. O poprowadzenie liturgii słowa prosimy grypę liturgiczną pana Jacka Kosiarskiego. Modlitwa i wywieszone flagi narodowe niech świadczą o naszym zatroskaniu o Ojczyznę i odpowiedzialności za odpowiedni wybór władz samorządowych. Po Mszy św. pójdziemy na cmentarz wojskowy, aby oddać hołd poległym i zapalić światło.

Uroczystości odpustowe ku czci bł. Karoliny z racji 100. rocznicy męczeńskiej śmierci rozpoczną się już w piątek 14 XI godziną Miłosierdzia a zakończą we wtorek drogą krzyżową i jubileuszową Eucharystią pod przewodnictwem pasterza diecezji. Szczegółowy program po ostatecznych modyfikacjach jest na plakatach i stronie internetowej Sanktuarium. Jubileusz 100 lecia, jest niepowtarzalny i mamy to szczęście, że to właśnie my możemy go przeżywać. Prosimy o pozostawienie flag z święta niepodległości. Ta uroczystość jest okazja, aby flagę zakupić. Niech gorliwość kibiców sportowych będzie dla nas zachętą, aby zadbać o ten znak naszej tożsamości nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale patriotycznych i religijnych.

Od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej rozdajemy bilety wstępu na film Karolina według zapisanych chętnych oraz zapisujemy na autobus. Obydwa seanse są już zapełnione po oficjalnej premierze w Krakowie film będzie grany w kinach będzie okazja pojechać. Producent filmu wydał okolicznościową gazetę poświęcona bł. Karolinie można zabrać dla siebie i dla tych, którym możemy w ten sposób przybliżyć postać bł. Karoliny. Otrzymaliśmy 20 000 sztuk, dla parafian i pielgrzymów. Dziękujemy panu Jerzemu Piotrowskiemu za przywóz gazet z Krakowa.

Rektor Seminarium w Tarnowie dziękuje za zebrane dary płody rolne dla Seminarium.

Dziękujemy 5 rodzinom za ofiary na potrzeby Sanktuarium oraz za dzisiejszą składkę jubileuszową przeznaczona na pokrycie kosztów remontu organów, które pod względem technicznym, ale i dekoracyjnym będą ozdobą sanktuarium.

Dziękujemy pani Bożenie Kwaśniak za odnowienie ściany na chórze. Poświęcenie odnowionej figury Michała Archanioła i okolicznościowy koncert organowy zaplanowany jest na 16 XI. o godzinie 17.00 zapraszamy.

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie sanktuarium i kaplicy. Troskę o kaplicę i sanktuarium w tym tygodniu powierzamy następującym rodzinom. Prosimy o skontaktowanie się z ks. Proboszczem w sprawie kwiatów.

Bednarski Klaudiusz

Łazarz Kazimierz

Motylski Janusz

Kusior Antoni

Bauer Beata

Maćkiewicz Marcin

Maćkiewicz Leszek

Kozioł Mariusz

Pochroń Jadwiga

Gałkowska Janina

14,11,14

Zachęcamy do nabycia nowego Gościa Niedzielnego a także naszej Arki oraz Cud i Łaski w całości poświęconych bł. Karolinie.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

wierni czciciele

Bł. Karolino dziękujemy Ci za cud narodzin naszego dziecka Kacperka.Miej go w swojej opiece. Prosimy Cię o zdrowie dla niego i naszych dzieci Ani i Patryka.

Kinga

O łaske wytrwanie w czystości serca dla Kingi

o potrzebne łaski dla całej rodziny

kinga

Bł. Karolino tak wile Ci zawdzięczam dlatego z wielką nadzieją polecam Ci nastepne intencjie wierząc, że mi pomożesz

- Znalezienie pracy dla Kazimierza

- wytrwanie w łasce czystosci do ślubu oraz potzrebne łaski dla Anity

- o wyrwanie z nałogu narkotyków, oraz o łaske zwyciężenia dobra w życiu Katarzyny

Magda

Błogosławiona Karolino proszę Cię o dobrą pracę,w której będę się spełniać, spotkanie dobrego chłopaka, który będzie mnie szanował i kochał czystą miłością, a także o siłę w pokonywaniu trudności każdego dnia. Pomóż mi w moim życiu błogosławiona Karolino.

Henryk

Błogosławiona Karolino powierzam twojej opiece moją siostrę, jej życie jest pełne cierpienia. To cierpienie obejmuje ciężką chorobę i zagubienie się w życiu. Wyproś jej łaskę nawrócenia i uzdrowienia, niech odczuje ciepło Bożej miłości i przebaczenia.