XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

26. X. 2014 r.

W Liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Rocznice Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Dziękujemy za fundatorów i wszystkich ofiarnych i życzliwych ludzi, którzy kiedyś i dzisiaj troszczą się o godny wystrój kościoła oraz jego otoczenie. Dziękujemy za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w troskę o materialny i duchowy rozwój sanktuarium, kaplicy i ich otoczenia. Niech Bł. Karolina wszystkim wyprosi jak najwięcej łask.

Zapraszamy na godzinę Miłosierdzia o godzinie 15.00.

W piątek od godz. 15.00 spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Młodzież sprzedaje znicze, dochód przeznaczony jest na pomoc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodych w Krakowie.

We wtorek prosimy Akcję Katolicka o poprowadzenie Różańca a po Mszy św. zapraszamy na plebanię na spotkanie.

Seniorów 60 plus, którzy uczestniczą w spotkaniach zapraszamy w środę na wycieczkę szlakiem Architektury Drewnianej i do Krynicy. Wjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy kościele potem tradycyjnie przez kmiecie i Zdarzec.

Osoby, które były statystami w filmie Karolina zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmy w dniu 15 XI w kinie Nieciecza. Godzina będzie podana po uzgodnieniach, które trwają z niektórymi aktorami. Wejścia na ten seans będą za zaproszeniami. Po premierze w Krakowie 18 XI film będzie grany w kinach a potem dopiero dostępny na płytach. Zachęcamy do nabycia w kiosku Caritas płyty z filmem dokumentalnym o peregrynacji w naszej parafii i zdjęć, które dokumentują te uroczystość.

W sobotę1 XI uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 Msza św. i procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych. Po południu Msza św. o godzinie 16.00 a po niej różaniec i wypominki za zmarłych. Codziennie przez oktawę można zyskiwać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami tj. Komunia św. modlitwa za zmarłych i nawiedzenie cmentarza, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca św. Tradycyjnie na cmentarzu będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie, dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.

W niedzielę dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych. Straż Pożarną z Zabawy prosimy o zabezpieczenie przejścia na cmentarz oraz pokierowanie ruchem samochodów na sumie w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Dziękujemy 4 rodzinom za ofiary na potrzeby Sanktuarium. Dobiegają końca prace konserwacyjne na chórze, zostały wykonane złocenia i figura Michała Archanioła została zainstalowana na specjalnie przygotowanym podeście. Podczas uroczystości jubileuszowych 16. XI planowane jest prezentacja wyremontowanych organów i poświęcenie odnowionej figury św. Michała Archanioła.

Bóg zapłać za ofiary składane do kopert, jako forma wdzięczności za pracę pana Organisty.

Dziękujemy za gorliwe posprzątanie kaplicy i kościoła oraz kwiaty. W tym tygodniu troskę o sanktuarium i kaplicę powierzamy następującym rodzinom.

Okaz Andrzej

Ptaśnik Kazimierz

Ptaśnik Tadeusz

Ptaśnik Ludwik

Baca Marian

Kowal Irena

Gołas Stefania

Mazur Jan

Hanek Zdzisław

31,10,14

Zachęcamy do przeczytania w Gościu Niedzielnym min o synodzie biskupów o rodzinie a także zachęcamy do nabycia czasopisma nasza Arka w całości poświęconego bł. Karolinie.

Za śp Karolinę Piotrowską będzie odprawionych 16 Mszy św. z intencji uczestników pogrzebu. W poniedziałek o godzinie 14.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Stefanię Błażkowską, pół godziny wcześniej różaniec.

Wpisz swoją intencję

Najnowsze pięć wpisów:

Matka

Błogosławiona Karolino błagam Cię o zdrowie dla mojego syna o dobre wyniki badań i o pozytywne zakończenie pewnej sprawy.

Alina

BŁ. Karolino bardzo proszę o modlitwe za mojego  syna Romana , aby był zdrowy na ciele i umyśle .BŁ karolino prosze miej mojego syna w opiece aby wszedł na dobra droge życia ,chroń jego od uzależnień. Prosze nie pouszczaj jego nigdy. DZIEKUJE

Alina

Bł. Karolino  proszę o wstawiennictwo do Pana Jezusa i Matki Bożej aby mieli w opiece mojego wnuczusia Karolka , prosze o zdrowie dla tego dziecka , zeby leczenie dało dobre skutki .Bł. Karolino miej w opiece lekarzy którzy jego leczą za wszystko mocno dziekuje . Bł.Karolino Tobie w opiece  powierzam mojego ukochanego jedynego wnuczka . Alina

Małgorzata

Błogosławiona Karolinko pokornie proszę wstaw się za moja córka u Boga i uproś jej uzdrowienie z nerwicy.

M

Bł. Karolino proszę o dar macierzyństwa dla mojej siostry oraz o światło Ducha  Sw. dla niej i jej męża.